Já chci pizzu.

4. května 2015 v 16:17 | Kerr |  COFFEE TIME


Víte co je blbý?
Když máte hroznou chuť na nějaký jídlo, který doma nemáte.
Víte co je blbější?
Že i kdybyste ho doma měli, nesmíte si ho dát.

Už jsem se tady v minulým článku zmiňovala o tom, jakou mám hroznou jaterní dietu, že? V podstatě smím jen pár věcí, hlavním cílem této diety je totiž ulevit mým játrům, které se teď nesmí moc přemáhat a jakékoliv potraviny, které se protě dobře netráví, by mu mohly ublížit. Z ovoce třeba smím jen jablka a banány, možná ananas, mandarinky, pomeranče a meruňky a broskve, ze zeleniny snad jen rajčata (ale ty semínka ne, to si asi mám to rajče vycucnout brčkem ne tyjo). No v podstatě se úplně přesně nedá říct, co bych měla a co bych neměla jíst. Když se totiž kouknete na weby, všude je to rozdílné. Někteří tvrdí, že to je přesný seznam toho, co mu dal doktor, jenže to samý tvrdí i člověk, kterej doporučuje úplně něco jinýho. Teďka komu budete věřit, žejo. Mě doktorka nic nedala, řekla nám, ať prostě dodržuju jaterní dietu. Vy jste teda vtipná, já jí asi taky něco řeknu třeba ve španělštině a budu na ní zírat s pohledem "Tomu máš snad rozumět".


Je smutný, že teda nezjistím, co bych správně měla jíst. Budu spoléhat na mamku a její zdravé úsudky. Nejlepší ze všechno snad na tom je, že mi zakážou jíst téměř všechno jídlo, abych si pak musela nahrazovat vitamíny v prášcích, haha. A taky mě pěkně štve, že si nesmím nic solit ani pepřit. A žádnej kečup, žádný máslo na (starší, nesmím čerstvý!) rohlíky. Dokážete si představit kuře s rýží bez jediného zrnka soli? A taky všechny ty sladkosti, který za den třeba spořádáte a ani si to neuvědomíte. Dáte si jeden kopeček zmrzlinky, pak máte chuť třeba na tu dobrou Nuttelku, tak si trošičku dáte a pak hele, vždyť my ještě máme ty skvělý paprikový brambůrky, no ty si musíme teďka k hokeji dát! A já koukám jak puk (to se nám to k tomu hokeji zrovna hodí, to jem ale vtipářka) a můžu k tomu leda tak čuchat.

A to mi to teprve začíná, jsem doma druhý týden. Jaký to bude dýl? Já to tady asi nepřežiju. Zítra přijde Jonáš, aspoň že tak, já už ho domů nepustím, zůstane tady a bude mi dělat společnost celá ta dopoledne, co se tu nudím :D Říkala jsem si, že aspoň napíšu nějaký články, jenže ono se to mo nedaří, protože sedět u počítače ještě nezvládám (nemám takovou sílu) a notebook si od taťky půjčuju jenom málo, ale mám ho teďka, tak holt něco zkusím přednastavit.

Mějte se krásně lidi, aspoň líp než já.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Týnka Mlejnková Týnka Mlejnková | Web | 4. května 2015 v 16:26 | Reagovat

Musí být šílené být tak omezená :-|

2 fakynn fakynn | Web | 4. května 2015 v 18:49 | Reagovat

Oj, zlato, to mě mrzí, že to vypadá u tebe až takhle zle a ten doktor je slušně řečeno fakt na facku.
Ať je ti hlavně líp!

3 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 5. května 2015 v 18:21 | Reagovat

Chuděrko :( .. Já to přesně znám, taky bych si někdy něco dala, ale hlídám se .. doufám, že se brzo vyléčíš - určitě jsem ti to už psala :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.