TÝDENNÍ VÝZVY #1- Chodíme spát dřív!

14. března 2015 v 20:37 | Kerr
První týdenní výzvy jsou za námi!

V našem prvním společném týdnu jsme se zaměřily na spánek, který je důležitý pro to, aby naše tělo mohlo fungovat. Daly jsme si předsevzetí, že postel po celý týden navštívíme již o hodinu dříve než normálně. Co se týče mě samotné, změny jsem pociťovala, sice málo, ale přeci. Ráno se mi nestávalo tak špatně, v klidu jsem vylezla z postele klidně o půl hoďky dřív a normálně jsem fungovala (a to už je vážně co říct :D)

Musím říct, že jsem tajně doufala, že mi odezvy přijdou alespoň čtyři- I když vás bylo přihlášených téměř přes 25, stejně má člověk pochyby, když je to poprvé, že. Proto mě mile překvapilo, když mi přišla odpověď snad od skoro všech! Jsem ráda, že jste se do toho daly.
Vybrala jsem pár příspěvků, které se mi líbily nejvíce. Sami můžete porovnat, jak jste si vedly oproti ostatním.

JEŠTĚ DODÁVÁM, ŽE JE MOŽNÉ SE DO VÝZEV PŘIDAT TAKÉ, STAČÍ VYPLNIT PŘIHLÁŠKU !!ZDE!!


K plnění téhle výzvy jsem ze začátku byla opravdu skeptická, protože email se zadáním jsem si přečetla v úterý ve čtvrt na jednu... ráno. S mamkou jsme byly v divadle a já zapomněla na úkol ze slohu, který jsem po příchodu domů ještě musela dopsat. (To bych ale snad ani nebyla já, kdybych na něco nezapomněla.) První den výzvy pro mě tedy dopadl katastrofálně. Díky tomu jsem ale alespoň měla motivaci do dalšího dne, kdy se mi dařilo o dost lépe - v posteli jsem ležela už před půl desátou. (Obvykle chodím spát okolo půl jedenácté, takže přichází čas na oslavování mé maličkosti. Klaňte se mi, tleskejte mi, uctívejte mě.) Abych řekla pravdu, vůbec si nevybavuju, v kolik jsem šla spát ve středu, každopádně vím, že ve čtvrtek jsem lampičku zhasla až v jedenáct. Všechno jsem to však napravila v pátek, kdy jsem šla spát už před osmou.
Abych to ale shrnula. Výzvu se mi rozhodně nepodařilo plnit tak, jak jsem si představovala. Nějaké velké rozdíly v nepříjemnosti vstávání jsem také nepocítila, což je ale s největší pravděpodobností způsobeno právě tím, že jsem výzvu neplnila zrovna moc úspěšně. (Za tuhle logickou úvahu si určitě zasloužím nějaké to lízátko, že jo?) Do budoucna bych však opravdu chtěla začít chodit spát dřív, protože tak nějak nestojím o to, aby si mě lidé po ránu pletli s Jožinem z bažin, popřípadě s pomalu umírajícím zfetovaným medvědem.
Výzva mne opravdu bavila. Bylo fajn si zkusit zase něco nového nebo jak to napsat. Já jsem se svým výkonem docela spokojená. Mínus je to, že jsem musela chodit spát ještě o dvacet minut později, protože když jsem chodila spát o jenom hodinu dříve, tak jsem vstávala strašně brzo. Byla jsem už vyspalá. To mne trošku mrzí, ale jinak jsem opravdu spokojená.
Myslím si, že to pro mne bylo lepší; neměla jsem tolik ospalé oči, nechtělo se mi tolik spát ve škole, malilinko se mi zmenšily kruhy pod očima :-)
Ve spaní o hodinu dříve asi pokračovat budu. Spalo se mi dobře a bylo to pro mne lepší, než když jsem byla takové pozdní ptáče. Vlastně hodně lidí chodí spát ještě déle než já, ale stejně bych chtěla chodit alespoň o trochu dřív :)
Těší mne, že jsem se přihlásila do této výzvy. Je opravdu fajn! :)
Michelle,
Musím říct, že se mi tahle výzva moc líbila a určitě mi v něčem pomohla. Já jsem chodila v poslední době opravdu hodně pozdě spát, až kolem půl druhé (někdy i v jednu) a to mi opravdu moc neprospívalo, protože jsem byla pak celý den unavená a ráno se mi strašně špatně vstávalo. Ale já jsem si většinou tak dlouho četla a nebo si psala se svým nejlepším kamarádem, jenže jsem se nikdy neodhodlala jít spát dříve a ten chat ukončit. Tvá výzva mi neskutečně pomohla, protože jsem chodila spát už v jedenáct a tím pádem jsem měla ráno menší problém vstát a ani jsem nebyla tak unavená. Takže s tím určitě budu pokračovat i nadále. Protože jsem většinou spala jen 6 hodin a to je pro mě opravdu málo. Teď když jdu spát dřív tak spím 7 a půl hodiny. I když jsem musela omezit to čtení a chatování někdy do noci, tak to stálo za to se konečně pořádně vyspat. Takže se budu určitě hrozně ráda účastnit další výzvy!
Na začátek bych chtěla říct, že obvykle chodím spát v půl jedenácté, tudíž jsem si stanovila, že tento týden to bude v půl desáté. První večer jsem absolutně nemohla zabrat, takže jsem nakonec usnula až v deset, ale další večery to už bylo docela lepší a podařilo se. Upřímně ale musím říct, že například v pleti atd. jsem nezaznamenala skoro žádný rozdíl. Spíš že se mi ráno líp vstávalo, leč během dne to bylo úplně stejné, jako vždycky.
Nakonec bych chtěla říct, že u tohoto režimu zůstanu tak napůl. Nejspíš nebudu chodit spát v půl desáté, ale třeba v deset. Celkově ale výzvu hodnotím pozitivně a myslím si, že byla smysluplná.
Naty,
Ahoj Káji, předem bych chtěla říct, že jsem úplně nadšená z této výzvy, protože zrovna pro mě nebyla vůbec těžká :) Změny jsem cítila hned po první noci, kdy jsem ráno sama od sebe vzbudila snad i o třičtvrtě hodiny dříve, než normálně vstávám. Po celý den jsem se cítila energičtější a dokonce jsem měla i lepší náladu. Celkově jsem po dobu výzvy byla více ochotná pracovat a nikdy bych nevěřila, že jedna hodinka spánku navíc mi pomůže neusínat ani při hodině dějepisu. (y) :D
Na závěr bych jen dodala, že budu v tomto jakýmsi "spacím režimu" nadále pokračovat a těším se, co si pro nás vymyslíš na přístí týden. :)
Takže hned na začátek bych ráda řekla, že už několik let žiju s šesti hodinami spánku denně a naprosto mi to vyhovuje. Spousty lidí mi říká, že mám nedostatek spánku atd., ale není to tak, naprosto mi to vyhovuje. Shodou náhod mi výzva vyšla zrovna na jarní prázdniny, takže dodržet to bylo pro mě dost těžký. Vstávám v 6, takže normálně chodím spát o půlnoci a chodit spát v jedenáct, natož o prázdninách se mi povedlo téměř pokaždé (jednou jsem šla spát o půl hoďky dýl). Změny? No, změny jsem nijak závratné nepocítila, asi taky tím, že mezi šesti a sedmi hodinama není moc velký rozdíl. V tomhle pokračovat asi nebudu, protože, jak jsem říkala, šest hodin denně mi, i přes to, že to zní nedostatečně, vyhovuje. Jestli časem zjistím, že to takhle nejde, asi budu i spát déle, ale zatím jsem ráda, že nemusím. Ráno... no, takhle - mě se nevstává nikdy dobře, protože přece jenom vyhřátá postel je o dost lepší, než okolní zima :) a ve vyspalosti jsem též neviděla rozdíl :)
Zítra k večeru vám pošlu další zadání. Vždy mi prosím potvrďte, zda se do výzvy zapojíte, či počkáte na další a v pátek nebo sobotu pak zasílejte vaše hodnocení. Pro hladký průběh vás budu vždy informovat do mailu, tak ho prosím kontrolujte a příchozí zprávy pečlivě čtěte, ať se chytáte :)
Krásný zbytek večera,
Kerr

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tez Tez | Web | 14. března 2015 v 21:58 | Reagovat

Tak koukám, že lidem se docela dařilo... A pak jsem tu já. :D Ani netušíš, jak komické bylo, když jsem si četla zadání výzvy a na hodinách bylo něco málo po půlnoci. Sama jsem se tomu musela smát.

Každopádně se moc těším na další týden a snad mi to tentokrát půjde lépe.

2 Fimmi Fimmi | Web | 15. března 2015 v 8:19 | Reagovat

Škoda, že jsem se nezaregistrovala už dřív, tuhle výzvu bych taky zkusila. Ale zkusim si jí někdy jen tak :)
Koukám, že skoro všechny si vedly celkem dobře :)

3 Vall Vall | Web | 15. března 2015 v 19:28 | Reagovat

Ahoj,
bylo to fajn plnit tuto výzvu moc mě to baví a těším se na další ,,úkol'':)
Jsem ráda, že jsi mě vybrala... potěšilo moc! :)

4 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 15. března 2015 v 21:32 | Reagovat

Strašně jsem se těšila, až na to něco napíšu, protože se mi chodit spát brzo celkem daří, ale bohužel jsem kvůli brigádě nenašla čas napsat své shrnutí. Takže na novou týdenní výzvu rozhodně odepíšu a moc se těším, až začnu s cvičením! :-)
Na Blogilates jsem se teď koukla po prvé a musím říct, že to vypadá i lákavě, což se nikdy nestává, že by mě cvičení lákalo :-D Máš opravdu super nápady!! :-)

5 Janet Sonrisa Janet Sonrisa | Web | 21. března 2015 v 13:44 | Reagovat

Týdenní výzvy zní fakt dobře! :o :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.