VIDEA na blog.cz nepatří!

22. února 2015 v 14:26 | Kerr |  SOME SHITS
Jako blogerka a zároveň vlogerka se velmi často setkávám s názorem, že tahat Youtube a videa na blog je naprosto nepřípustná věc. Tady přeci má být jen psaný projev, jen obyčejný text! Nepusťme sem videa a rovnou zakažme i obrázky a vkládání fotek! A vlastně kašleme na nějaký layout, prostě budeme mít bílé stránky, protože tady je nejdůležitější text a všechno ostatní sem nepatří!

Když se na srdci blogu otevřela nová soutěž o nejlepší vlog, objevila se tam spousta negativních komentářů. Myslela jsem, že je to prostě jen zklamáním a chvilkovým naštváním, protože ne každý bloger má na co natáčet (blbá výmluva) nemá nějaké téma (blbější výmluva) nebo videa na blog nepatří (nejblbější výmluva). Pak se začalo mluvit o videorozhovorech, a to už byla pro některé blogery konečná. To je prostě naprosto nepřípustné, tahat sem takový druh zábavy nebo předání informací!

Ale noták, lidi. Kdybychom měli zůstávat stále u něčeho, co je zavedené a nebyli bychom přípustní novým vylepšením, asi bychom po sobě házeli kameny v jeskyni. Svět se vyvíjí a všechno jde dopředu, včetně nových možností na internetových stránkách (a v tomto případě na blogu). Čím dál víc blogerů začíná točit, nebo naopak, spousta youtuberů si zakládá blogy. Na tom přeci není nic špatného. Já jsem naopak zastáncem názoru, že když se i vedení otevře tomu, aby zde něco takového začalo fungovat, jsme na dobré cestě něčeho dosáhnout. Bylo a je tady hromada různých soutěží o nejlepší článek, o literární dílo, o básničku nebo cokoliv jiného. Teď se do "módy" začíná dostávat i natáčení, proč to tedy zavrhnout?

Dnes jsem se objevila na srdci blogu s videorozhovorem. Většina lidí to okamžitě odsoudila. Proč? Och pardon, my všichni youtubeři tedy budeme řešit politiku, hospodářský vývoj, problémy ve světě a další důležitá témata, která zřejmě budou zajímat více lidí. Žádné legrácky, to rozhodně ne. Na hlavní stránku by se měly publikovat taktéž články s takovými tématy a na Srdce blogu pouze články od našich stálých blogů, protože mladší generace píše strašné puberťácké výlevy. Tak oukej, lidi.

 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Heaven Heaven | E-mail | Web | 22. února 2015 v 14:35 | Reagovat

Lidi se prostě bojí vyjít z komfortní zóny, zkusit něco nového. A ti, co především píšou články, by se báli, že lidé, kteří natáčí videa, by mohli jejich návštěvníky "přetáhnout" a oni už by nebyli to, co dřív. Takový suchary fakt nesnáším. Blog má být především zábava, něco, kde se odreaguje jak pisatel, tak čtenář. Někteří lidé to mají určitě jinak, ale nedokážu si představit, že přijdu večer ze školy nebo z práce a budu číst rozsáhlé eseje o stavu hospodářské situace na Liberecku :-| To si rovnou můžu koupit noviny. Jistěže má každý svobodu projevu, ale ostatní lidé taky potřebují dýchat.

2 Vali K. Vali K. | E-mail | 22. února 2015 v 15:23 | Reagovat

Já osobně jsem zastáncem názoru, že na blog by měli patřit i videa. Ten blog je pak o něco pestřejší a zdá se mi těmi videii i o něco hezčí a lepší.
A jinak... Máš úžasný blog a skvělá videa :-) ! Už tě sleduju dlouho a na YT už od úplného začátku. Jen nekomentuju články, protože na to nemám čas, ale to nevadí. A docela mi už chybí to naše emailování. Jestli si mě chceš přidat na FB, tak mi napiš na email. A ano, já jsem ta Vali se kterou se znáš už asi 9 let (nebo ještě víc... sakra to to letí) právě přes tvůj první blog modrakarolinka. Pamatuješ? Byla bych moc ráda, kdyby jsme si opět psali. Ať už by to bylo přes email nebo přes FB. Je mi to jedno 8-). Tak ahoj a pěkný zbytek dne.

3 deny-paradise deny-paradise | Web | 22. února 2015 v 19:55 | Reagovat

Článek na srdci blogu jsem četla, a docela jsem byla zaskočená těmi komentáři. Nejdříve hodně lidí s rozhovory souhlasili, pak zase ne. Teď když už je ten rozhovor udělanej, si zase stěžujou na jiný věci. Nic si z toho nedělej! To, že se oni nedokáží odprostit od jednolitých článků o hospodářské krizi, Ukrajině, ebole a dalších, je jejich chyba. Je nová doba. Časy se mění, a to, že se na blogu vyjadřuji "starci, kteří nesnesou změny" už je jejich problém. Řekla bych, že více blogů je mladých lidí a těch puberťáků, a upřímně, kdo z puberťáků mluví o politice atd? Myslím, že si nás srovnávají s nimi. Takže to, že se tady konečně někdo rozhodl zavést něco nového je fakt super. A že se to nelíbí nějakých "starcům" to maj fakt blbý :D
Jinak podle mě, je úplně jedno, co se publikuje na blogu. Pořád je to TVŮJ blog, a to, že se lidem nelíbí tahat youtube na blog nic nezmění. Youtubeři si taky zakádají blogy, lidi z asku přecházejí na youtube a co s tím tidle odpůrci udělali? vubec nic.
Takže naprosto s tebou souhlasim! :) :D

4 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 23. února 2015 v 11:08 | Reagovat

Pokud to je blog, kde je jen nadpis článku a video bez nějakého úvodního povídání, pak chápu, že se to lidem nelíbí. Stejný názor mám i na galerie (jen obrázky bez textu), které se vydávají za fotoblogy. Stránky bez layoutu nemám rád, jsou nudné, autor pak musí být génius, aby zaujal jen svým psaným projevem. :D

Zdejší nekalá politika Standy vyvolává řadu negativních postojů.

S tvým "rozhovorem" jsem neměl problém. Mně se jen nelíbil výběr otázek. Nějak jsem nedokázal pochopit, jak se do výběru mohlo dostat zda máš kluka, co máš za mazlíčka, oblíbené oblečení nebo zda jsi kráva. Myslím, že někteří blogeři položili zajímavější otázky. :D

[1]: Toho se fakt všichni bojíme jako čert kříže. :D

[3]: I negativní reklama je reklama. :D Nějak nechápu, o jakých článcích o hospodářské krizi stále mluvíte. Nás starce tahle problematika také moc nebere. :-P "Časy se mění" je pěkně otřepaná fráze, nic proti. :D

5 Mersmerize Mersmerize | Web | 25. února 2015 v 12:03 | Reagovat

Nemůžu nic jiného než souhlasit. Myslím, že je na daném bloggerovi, jaké články a o čem bude psát. Každý máme jiné koníčky, jiné zájmy a dovednosti a kdyby všichni měli pořád řešit a psát o tom samém - to by byla nuda.

Navíc videa jsou na youtube, kam lidi přes blog přesměruješ a myslím že ani admini ze z blog.cz nesnaží vytvořit novodobý youtube, tudíž nevidím problém.

Když někoho baví natáčet videa jako tebe, proč ne? :)

6 Van Vendy Van Vendy | Web | 1. března 2015 v 14:44 | Reagovat

Videorozhovor jsem zatím neviděla, ale ta soutěžní videa (vlogy) ano a psala jsem k nim, myslím, i komentář. Mě vlogy moc neberou, asi proto, že nerada poslouchám rozhovory (to se týká i televize, nemusím zrovna televizní rozhovory) a pokud už si takový vlog poslechnu, musí mě sakra něčím zaujmout - buď téma, které je mi blízké, nebo svižností nápadu, vtipným projevem. Nebo musí jít o osobu, na které mi nějak záleží, abych si ji dokázala vyslechnout.
Proti videím vkládaným na blog nic nemám, taky to tak občas dělám, totéž s fotkami. Ale chtělo by to možná zdravou vyváženost, mít blog složený jen ze samých videí (i když vlastoručně točených) je trochu únavné. Mám ráda pestrost a vyváženost. :-)

7 Cherrybumbum Cherrybumbum | Web | 1. března 2015 v 21:23 | Reagovat

Tak osobně vlogy moc nevyhledávám, protože mi přijdou takové na jedno brdo. Buď nějaké TAGy, které každý odbyde jedním slovem nebo jsou to videa o ničem, kde autor plácá něco, co ho zrovna napadne, občas je vidět, že celkem tápá, ale od čeho je tu střih? ;) Opravdu existuje málo vlogerů, které sleduji (a ty patříš mezi ně, jen tak mimochodem) :)

Jinak nevidím důvod, proč by videa neměla patřit na blog. Přece jenom, je to můj blog, moje stránka, tak si tam můžu vkládat co chci. A že jsou ostatní suchaři, kteří se bojí něco natočit, tak raději soudí ostatní? To už je jen jejich problém.

8 Van Vendy Van Vendy | Web | 1. března 2015 v 23:50 | Reagovat

Video jsem už viděla, napsala k němu pár slov, znovu, neber to jako kritiku, ale jako tvůrčí posunutí k lepšímu. Navíc, kritiky jsem tentokrát moc neměla, myslím, že se lepšíš, dáváš si větší pozor na mluvu (projev jako takový nevytýkám, tam není moc co řešit, je dobrý, pěkné vystupování). S postupem času se stejně budeš vylepšovat, to je normální vývoj, trénink, opakování, viděla jsem videa jedné blogerky, která takto hodnotila kosmetiku, a od svých prvních videí taky udělala pořádný krok dopředu, co se týká kvality a úrovně. Každý nějak začíná a ty už žádný začátečník nejsi, to je vidět, že umíš vystupovat. Taky ti to hodně pomůže, až budeš jednou shánět práci, budeš lépe působit na personalisty. Ale to jsem odbočila... ještě zpátky k srdci blogu, a ke komentářům, mně se nezdálo, že by byly zas tak odsuzující. Spíš šlo o nezvyk rozhovoru pomocí videa - rozhovory s blogery klasickou formou už tam byly. Jestli se někomu v komentářích něco nelíbilo, byly to spíš otázky. Ale to už je jiný problém... 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.