Rychlost blesku. Rychlost kulky.

15. listopadu 2014 v 22:35 | Kerr
"Chyť mě za ruku, dělej. No tak, Lei, neslyšíš? Chyť mě!"
"Já to zvládnu sama!" Odsekla blonďatá dívka a rukami se zapřela o zídku ještě silněji, než dosud. Snažila se vylézt nahoru, ale moc jí to nešlo. Zatímco se její kamarádka netrpělivě rozhlížela kolem sebe. "Nedělej si ze mě prdel a koukej mi podat tu ruku, tohle není sranda!" Nevydržela už a prostě jí čapla na předloktí. Pomohla jí vysápat se nahoru a obě dvě pak seskočili na druhou stranu. Dostali se do celkem rozlehlé a udržované zahrady, zřejmě místních boháčů. Opřeli se zádami o zeď a pomalu sjeli až na studenou zem. Obě dvě po sobě vrhaly starostlivé pohledy, ale ani jedna neměla co říct. Hrobové ticho prolomila Katy. "Co teď?" Zeptala se, ačkoliv obě dvě moc dobře věděli, co musí udělat. Zdrhnout. A to rychle. A říct o tom všem, co před chvílí viděli. "Katy? Jestli jsme na soukromým pozemku... nějaký nechutně prachatý rodiny.. nebudou mít nějaký hlídací psy, nebo kamery nebo tak něco?" Otázala se váhavě Lei. "Furt lepší psi a kamera, než smrt. Já nevim, jestli to co jsme viděli jsme fakt měli vidět a jestli ten chlap s tou pistolí opravdu dělal to, co si obě myslíme, ale..."
"VYPADNĚTE, já na vás zavolám policii!" Dívky přerušil starý, mrzutý hlas chlápka v černém saku a kalhot stejné barvy. Stál na terase obrovského baráku, který ležel na tomto pozemku společně se zahradou. Ani jedna z nich nevěděla, co má říct. Zvedli se a všichni tři se po sobě začali nedůvěřivě koukat. Bylo to jako z nějaké komedie, z té nejtrapnější a nejkýčovitější scény, která může existovat. "Tak řeknete mi, co tady děláte a jak jste se sem dostali?" Opět promluvil ten dědek a tentokrát se koukal po černovlásce, která se tedy ujala slova. "Já vážně nevím, co říct.. a vim že mi to neuvěříte. Ale my viděli vraždu! Stáli jsme tam a najednou.. ten chlápek měl pistoli a.." Přerušil jí chraplavý smích, který náhle přešel do strašlivé grimasy. "Já vám povídám, jestli jste zde chtěly něco ukradnout, nepovede se vám to! Mazejte z mého pozemku pryč a ať už se to nikdy neopakuje, nebo na to doplatíte! A ty svoje báchorky...Ty si strčte někam za klobouk." Odsekl muž, čapnul je za rukávy a odvedl před plot. Stály tam a koukaly na sebe. Když si Katy všimla Leinina strnulého výrazu v tváři, bylo příliš pozdě. Nestačila se ani otočit za směrem, kterým se kamarádka koukala. Kulka ji zasáhla do zad. Spadla na zem a kolem ní se okamžitě utvořila krvavá louže. Z velké černé dodávky, která zastavila těsně před nimi, vystoupil ten samý muž, který držel předtím pistoli. Ten samý, který zabil člověka. A teď zranil i Katy. Přišel až k ní. Čapl jí za vlasy a vytáhl jí tak, aby se mu musela koukat přímo do obličeje. "Co jsi viděla?" Křičel na ní. Z úst mu byl cítit zápach tak silný, že se jí žaludek převracel a dělal kotrmelce a salta dohromady. "Nic! Nic jsem neviděla." "Lži. Jenom.. sprostý.. lži. Viděli jsme tě. A nemysli si, že nám jen tak zdrhneš. Nikdo se nedozví.. o té naší malé.. tajnosti."
BUM.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tez Tez | Web | 17. listopadu 2014 v 18:46 | Reagovat

Teď jsem se koukla na tvoje poslední video a děkuju, že jsi mi poděkovala. :D

Povídka je docela drsná, abych pravdu řekla... Ale moc pěkná. :) Lindsey mám strašně ráda, takže mě potěšilo, že šlo o tuhle písničku, ale podle povídky mě nenapadlo, že je to zrovna ona. :)

2 deny-paradise deny-paradise | Web | 17. listopadu 2014 v 18:59 | Reagovat

To je...děsivé, smutné. Ale dobrá práce! Píšeš pěkně, moc dobře se to čte :)
Poslední dobou tudle písničku slyším pořád. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.