Letní láska

26. června 2014 v 23:20 | Kerr
Byl krásný slunečný den a já byla tak neskutečně ráda, že je v tomto školním roce posledním. Ráno jsem skoro vyskočila z postele, jak jsem se těšila. Oblékla jsem si černé šaty, které jsem měla připravené již delší dobu, upravila se a vyběhla z domu. Samozřejmě bez květiny pro mojí nejdražší paní učitelku. Vrátila jsem se pro ně a pak už rychlostí blesku došla do školy. Slunce opravdu hřálo a na obloze nebyl vidět jediný mráček, ačkoliv předpovídali hnusné počasí. No, co si budeme nalhávat, v televizních novinách málokdy mluví pravdu. Jako správná levačka jsem vyrazila do třídy levou nohou. Nikdy mi to nepřinášelo smůlu, mělo by taky? Jsem levák a řekla bych, že jsem měla vždy štěstí. Tedy, kromě lásky. "Tak, a je to tady." Pošeptala jsem si a už si to kráčela ke své lavici. Hodina utekla jako voda, paní učitelka, která se s námi loučila nejen na prázdniny, ale vlastně na pořád, uronila pár slz a my s ní. Vysvědčení byla předána, květiny taktéž a jakmile zazvonilo, ve třídě nebylo ani živáčka. První ročník na střední škole jsem úspěšně zvládla. Kráčela jsem si to domů, když mě někdo chytil za rameno. Trhla jsem sebou a rychle se otočila. "Bože El, tohle už mi sakra nedělej!" zakřičela jsem, ačkoliv jsem měla úsměv od ucha k uchu. Má bývalá spolužačka ze základky a také nejlepší kamarádka v tu chvíli skoro nemohla dýchat, jak se smála. "Kdyby si... kdyby si viděla ten.. výraz" nedokázala ze sebe vysoukat. "Tak by ses smála taky, zlato." Dokončila větu a chytila mě za loket. "No každopádně jsem za tebou běžela celou cestu abych tě zastihla a vlastně tě donutila jít se mnou na rozlučku roku."
"Cože? Ne, to nemůžu."

"Proč prosimtě?"
"Víš jaká jsem. Já a spousta cizích lidí, to bych nedala. Radši si půjdu hezky domů.."
"..A budeš koukat na televizi nebo na počítač, to tak. Hezky jdeš se mnou."
A jak domluvila, tak se stalo. Ani jsem se nenadála a už jsem stála pod podiem letního kina, kde se také konaly všechny oslavy nebo akce. El se sice bavila bezvadně, ale já byla ze všech těch lidí nervózní. Když se začal tancovat slepičí tanec, přišlo mi to naprosto trapné a proto jsem se otočila a rychle běžela k východu. "Kam mizíš uprostřed zábavy?" Zeptal se něčí hlas. Nebyla jsem si jistá, jestli ten člověk mluvil na mě, proto jsem se neotáčela a šla dál. "Hej, ty nekomunikuješ?" To už jsem se otočila. "To víš, že mluvim. Mě to jako zábava nepřijde."
"Mě jo. Pojď, bude sranda. No ták, prosíím." Ten kluk měl tak šíleně pěknej úsměv, že jsem prostě jít musela. Stoupla jsem si před něj a on mě držel kolem pasu. Sotva jsme ale přišli, hudba skončila. "To jsme si ale hezky zatancovali, co?" Zavtipkoval kluk, jehož jméno jsem stále neznala. Chtěla jsem odpovědět, ale přisupěla tam nějaká dívka a začala se na něj doslova lepit. "Míšo, čekáme na tebe, kde seš? Neříkej, že je něco důležitějšího než já." Poslední slovo zdůraznila a pohledem mě přejela od hlavy k patě. Takže se jmenuje Michal. Hm, pěkné jméno. Nechtěla jsem ho obtěžovat, proto jsem ho chytla za mikinu a pošeptala mu: "Já nebudu obtěžovat, tak si to užij, ahoj."
"Počkej, vždyť ani nevím tvoje jméno! A nechci abys chodila."
"Štěpka. Měj se."
"Dáš mi na sebe číslo?"
Už jsem ho skoro neslyšela. Byla jsem tak blbá, že jsem se neotočila a těch devět číslic mu nedala. Ale měla jsem strach z mluvení s někým. Vlastně jsem nesnesla nic nového. Nebyla jsem si jistá, jestli ho ještě uvidím. Ale jedním jsem si jistá byla. Pokud existuje dokonalý kluk, dneska jsem ho potkala.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Date tree Date tree | E-mail | Web | 28. června 2014 v 11:41 | Reagovat

To je taková klasická chyba, ale pěkný příběh :-)
Připomnělo mi to, co mi vyprávěla kamarádka.. její ségra jí říká: "Dneska se mě zeptal jeden kluk, jestli s ním nechci chodit." "A cos udělala?" "Utekla." :-D

2 Tez Tez | Web | 29. června 2014 v 11:31 | Reagovat

Pěkný příběh. :)
Každopádně jsi asi přesně vystihla to, jak bych reagovala já. :D Prostě bych utekla. :D

3 Kačka (osobnivesmir.blog.cz) Kačka (osobnivesmir.blog.cz) | Web | 29. června 2014 v 17:32 | Reagovat

To bylo moc hezky napsané. Konečně nějaký článek, který se vyplatil přečíst celý. :)

4 fakynn fakynn | Web | 2. července 2014 v 18:12 | Reagovat

Prvni komentar me strasne rozsekal. :D
Takovy sladarny, jen ty prosim ted ne, pak me mrzi, ze nikoho nemam. Pff.
Ted me tak napada, napsat pribeh na mojeho dokonaleho kluka. Aww, byl to milacek. :(
- omlouvam se, ze nekomentuju, jenze.. Vsechny clanky se snazim cist, fakt jo, ale proste.. Muj super ultra rychly mobilni internet proste komentar neodesle. Takze se vzdy pekne rozsepisu a ono nic. Proc si nepsat komentare pro sebe, ze?

5 Šukatérka Šukatérka | Web | 8. července 2014 v 21:59 | Reagovat

poměrně hezké =) ale škoda, že utekla, to by se nemělo... =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.